غرق شدگی ، یک تهدید جدی برای کودکان در ایام گرم سال

اخبار آموزش

به گزارش روابط عمومی مرکز فوریتهای پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ،دکتر یحیی صالح طبری رییس اورژانس مازندران گفت با توجه به شروع فصل گرما، استفاده از استخرهای خانگی و برای کودکان استفاده از استخرهای بادی رواج میابد.

 

 

نکته قابل توجه در این موارد اینست که وجود استخر پرآب و یا حتی استخر بادی که از آب پرباشد میتواند برای کوکان خردسال به دلیل سقوط در استخرو غرق شدن و خفگی درآب، خطر آفرین باشد.

صالح طبری در خصوص خطرات بالقوه ای که کودکان را تهدید میکند اشاره کرد و گفت حتی سطلی که از آب کولر پر شده باشدو درگوشه حیاط باشد میتواند برای خردسالان خطر ناک باشد.و به ماموریتی اشاره کرد که نیروهای اورژانس بدلیل خفگی کودک خردسال در سطل آب کولر اعزام شده بودند که متاسفانه کودک خردسال جان باخته بود.

رییس اورژانس مازندران همچین تاکید کرد که برای جلو گیری از بروز خطرات اینچنینی ، والدین گرامی ضمن مراقبت از کودکان خردسال خود حتما در مواقع عدم استفاده از استخرها از حفاظ برای جلوگیری از سقوط کودکان استفاده شود و یا وسایل نجات غریق در کنار استخرو داخل آب قرار داشته باشد.

ویدیوهای آموزشی

این یک متن نمونه برای نمایش عملکرد قالب می باشد . شما می توانید این متن را از طریق کنترل پنل جوملای خود ویرایش یا حذف نمایید .