بزرگترین و مجهزترین پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی جاده ای کشور در ساغند یزد ساخته خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی یزد عصر پنجشنبه 26 تیرماه 1399 آئین کلنگ زنی و شروع عملیات عمرانی ساخت پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی 115 و درمانگاه خیری ساغند با حضور استاندار یزد ، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ، نماینده ی مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی ، مدیر شبکه بهداشت و درمان اردکان ، رئیس اورژانس استان و جمعی دیگر از مسئولین استانی در ساغند برگزار گردید .

 

 

در این مراسم خیّر محترم سلامت آقای حاج محمدرضا شائقی ساغند ، ضمن اهداء یک دستگاه خودروی آمبولانس 2018 به ارزش یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان ؛ کلنگ آغاز عملیات عمرانی بزرگترین و مجهزترین پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی جاده ای کشور را به زمین زد.

گفتنی است این پایگاه اورژانس با آینده نگری و رویکرد توسعه محور در زمینی به مساحت 10000 متر مربع با زیر بنای 545 متر مربع ساخته خواهد شد .

پد بالگرد ، اتاق عمل اورژانس ، فضای درمانگاهی و سالن اجتماعات بحران از تازه های این پایگاه اورژانس جاده ای خواهد بود .

لازم به ذکر است ؛ اعتبار اولیه ی تخصیص داده شده به این پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی 31 میلیارد ریال می باشد .

روستای ساغند یکی از روستاهای دهستان رباطات از توابع بخش خرانق شهرستان اردکان است. این روستا در بخش شرقی شهرستان اردکان می‌باشد. این روستا در منطقه‌ای دشتی و در ۴/۶۴ کیلومتری بخش خرانق و در ۱۳۱ کیلومتری اردکان واقع شده است. از لحاظ موقعیت نسبی در شمال شرقی خرانق و در جنوب جاده بین شهری یزد - طبس در مسیر اصلی شهر مشهد واقع شده است.