مصدوم تصادفی با اقدام به موقع کارشناسان اورژانس ۱۱۵ آبادان نجات یافت

احیای موفق

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان: مرد ۴۶ ساله آبادانی که بعلت برخورد موتور سیکلت با خودرو سواری در سه راهی شهر چوئبده محور اروندکنار به آبادان مصدوم شده بود با اقدام به موقع و موفق کارشناسان اورژانس ۱۱۵ آبادان نجات یافت.

 

این حادثه در ساعت ۱۵:۵۰ به مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ آبادان اطلاع داده شد.کارشناسان مرکز پیام فورا یک تیم امدادی از پایگاه اورژانس جاده ای منیوحی را به محل حادثه اعزام کردند.

 

تکنسین های اورژانس ۱۱۵ با طی کمترین زمان بر بالین بیمار حاضر شدند و پس از ارزیابی و بررسی وضعیت هوشیاری مصدوم ، بیمار را فاقد علائم حیاتی یافتند.

 

کارشناسان فوریت های پزشکی بدون اتلاف وقت اقدامات احیا پیشرفته قلبی ریوی و انجام لوله گذاری جهت انجام تنفس میکانیکی (تنفس مصنوعی) را بر روی مصدوم آغاز کردند.

 

تلاش های کارشناسان اورژانس ۱۱۵ در داخل کابین عقب آمبولانس متوقف نشد و خوشبختانه بعد از چندین دقیقه تلاش مستمر علائم حیاتی بیمار برقرار می شود و مددجو به زندگی دوباره باز می گردد.

 

حمایت های درمانی و پایش تنفسی بیمار تا تحویل بیمار به بیمارستان شهید بهشتی آبادان ادامه پیدا کرد.

 

این عملیات موفق مورد تایید خانم دکتر زینب رحیمی متخصص طب اورژانس بیمارستان شهید بهشتی آیادان قرار می گیرد و با صدور دست نوشته کتبی برای تکنسین های این ماموریت موفق درخواست تشویقی می نماید.

 

تنکسین های حاضر در این ماموریت موفق آقایان احمد شریعتی پور و عماد محیسنی بودند.