دستانی که زندگی می بخشند/نجات جان یک خانم ۷۹ ساله توسط تکنیسن های اورژانس 115قشم

احیای موفق

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه هرمزگان از انجام 128 مورد احیاء قلبی و ریوی توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵ استان، در ده ماهه سال جاری خبر داد.

دکتر حسین قاسمی گفت: روز گذشته، در پی درخواست اعزام آمبولانس برای یک مورد کاهش سطح هوشیاری در شهر قشم، بالافاصله آمبولانس پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهری در ساعت ۱۳:۱۶ دقیقه به محل اعزام شد.

تیم اعزامی اورژانس ۱۱۵ قشم، در کمتر از ۴ دقیقه بر بالین خانم ۷۹ ساله، که دچار کاهش سطح هوشیاری شده بود و هیچگونه علائم حیاتی نداشت؛ حاضر شد. بعد از رسیدن تیم اورژانس، سریعا احیاء قلبی و ریوی و مانیتورینگ برای بیمار شروع شد؛ ماساژ قفسه سینه، حمایت تنفسی انجام شد.

انجام احیاء قلبی و ریوی و دادن شوک به بیمار، باعث شد که، قلب بیمار مجددا شروع به فعالیت کند و در نهایت بیمار با مراقبت و حمایت کامل تنفسی و چک مستمر علائم حیاتی با نبض به بیمارستان انتقال داده شد.

قاسمی در ادامه ضمن تقدیر از تلاش خالصانه تکنسین های شاغل در پایگاه های شهری و جاده ای اورژانس 115 استان، افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 128 مورد احیاء قلبی و تنفسی توسط تکنسین های اورژانس 115 هرمزگان انجام شده که 20 مورد از آنها موفقیت آمیز بوده و بیمار با تپش قلب و نبض به بخش اورژانس بیمارستان تحویل گردیده است.