تلاش پرسنل فوریت‌های پزشکی اصفهان برای یافتن آدرس منزل حادثه‌دیدگان مسمومیت با CO

حوادث شهری

تلاش پرسنل فوریت‌های پزشکی خمینی شهرِ اصفهان برای یافتن آدرس منزل حادثه‌دیدگان مسمومیت با CO منجر به نجات جان ۵ نفر از اعضای یک خانواده شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: ساعت ۸ و ۳۸ دقیقه صبح امروز سه شنبه ۲۶ اسفندماه جاری در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان، گزارش حادثه ای مبنی بر کاهش سطح هوشیاری ۵ نفر از اعضای یک خانواده در منطقه دستگرد قداده خمینی شهر به کارشناسان اتاق فرمان اعلام شد اما از آنجایی که فرد تماس گیرنده از حادثه دیدگان بود و تمرکز لازم برای ارائه آدرس دقیق را نداشت تنها به اعلام محدوده محل زندگی و نام یک کوچه اشاره کرد.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان افزود: بلافاصله کد امدادی ۳۲۸۳ به محل حادثه اعزام شد اما پرسنل واحد امدادی با وجود بررسی منطقه نتوانستند آدرس منزل حادثه‌دیدگان را پیدا کنند لذا مجددا با اتاق فرمان تماس گرفتند و آدرس دقیق‌تر را جویا شدند؛ اما کارشناس اتاق فرمان با چندبار تماس متوالی با تلفن امدادخواه متوجه شد که موبایل تماس‌گیرنده خاموش شده و امکان برقراری ارتباط با آنها امکان پذیر نیست لذا دسترسی به مصدومان برای اطلاعات بیشتر را منتفی اعلام کرد.
وی تصریح کرد: با این وجود، تکنسین‌های اعزام شده به دلیل حساسیت حادثه به سرعت، تمام منطقه را با پرس‌و جو از اهالی محل جستجو و خوشبختانه به مصدومان دسترسی پیدا کردند و اقدامات اولیه و فوری را انجام دادند.
دکتر راستین خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مصدومان ۵ نفر شامل یک مرد ۳۵ ساله، خانم ۳۴ ساله، پسر ۱۸ ساله، دختر ۷ ساله و پسربچه ای ۴ ساله بودند، لذا واحد اعزامی برای انتقال مصدومان به بیمارستان از مرکز فرماندهی عملیات ۱۱۵ درخواست واحد کمکی کرد.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان علت این حادثه را قرار دادن سرِ دودکش بخاری داخل سطل آب و در نتیجه انتشار گاز سمی منوکسیدکربن در محیط منزل اعلام کرد و گفت: همه مصدومان پس از دریافت خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی به بیمارستان منظریه خمینی شهر منتقل شدند.
گفتنی است آقایان مجید پیمانی و محمد رضایی تکنسین‌های وظیفه شناسِ حاضر در این عملیات امدادرسانی موفقیت آمیز بودند.