کولیوند: برپایی اربعین حسینی با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی

دکتر پیرحسین کولیوند

اخبار سازمانی

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی گفت: برپایی مراسم اربعین حسینی 1400 باید بر اساس شیوه نامه های پیشنهادی این کمیته صورت گیرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور؛ دکتر کولیوند در جلسه کمیته بهداشت و درمان اربعین 1400 گفت: با توجه به پیک چهارم شیوع کرونا در کشور، در صورت برگزاری مراسم اربعین ، برای حفظ سلامتی عزادارن،   شیوه نامه های ستاد ملی کرونا باید رعایت شود تا از افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا جلوگیری شود.

رئیس سازمان اورژانس کشور و رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین با بیان اینکه وزارت بهداشت با برپایی هرگونه تجمع و مراسمی مخالف است، افزود: با توجه به اهمیت اربعین حسینی و شور و اشتیاق زائران در صورت برپایی مراسم، هماهنگی های لازم برای تنظیم مصوبات و آمادگی هرچه بیشتر کارگروه بهداشت و درمان اربعین مهیا می شود.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی گفت: اجرای درست شیوه نامه های بهداشتی مصوب ستاد ملی کرونا و ارائه خدمات درمانی در کشور میزبان بر عهده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است و در صورت بروز علائم بیماری کرونا در زائران ایرانی برای درمان در سریعترین زمان به کشور منتقل می شوند.

دکتر کولیوند همچنین افزود: انتقال زائران اتباع خارجی از کریدور داخل کشور باید بصورت کاروان های سازماندهی شده و تحت کنترل کمیته بهداشت و درمان انجام پذیرد.

در این جلسه انعکاس نظرات کارشناسی وزارت بهداشت در حوزه سلامت و روند پاندمی ویروس کرونا و سایر عوامل متعدد موثر بر آن، شرایط امکان برگزاری مراسم اربعین 1400 مورد بحث و  تبادل نظر قرار گرفت.