افزایش ۵۰ درصدی عملیات اورژانس برای بیماران کرونایی

اخبار کشوری

رئیس سازمان اورژانس کشور از افزایش ۵۰ درصدی عملیات اورژانس کشور طی دو هفته گذشته برای بیماران کرونایی خبر داد.

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور؛ دكتر "كوليوند" روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت پنجمین روز از هفته سلامت با اشاره به اینکه در هفته گذشته ۴۱ هزار و ۲۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند، گفت: از این شمار بیماران کرونایی ۳۵ هزار و ۲۰۰ نفر به کمک اورژانس  ۱۱۵ به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شده اند که ۱۳ درصد بیماران به صورت سرپایی و بیمارستان ها تحت مراقبت قرار گرفتند و ترخیص شدند و اکنون در تهران ۹ هزار و ۳۱۰ بیمار بستری هستند که تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: در فروردین امسال نسبت به فروردین سال گذشته، ۷۲ درصد افزایش را در ماموریت‌های اورژانسی داشته‌ایم که بیشتر آنها مربوط به حوادث ترافیکی بوده است؛ ضمن اینکه استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان رضوی بیشترین حوادث ویژه را داشته‌اند.

دکتر کولیوند گفت: همچنین در فروردین امسال ۱۶ زلزله بالای ۴ ریشتر داشتیم که یکی از این زلزله‌ها ۵.۹ در مقیاس ریشتر بود که در بندر گناوه بوشهر اتفاق افتاد و ۱۴ مصدوم بر جای گذاشت، البته این تعداد به علت ترس و فرار از حادثه مصدوم شدند. همچنین در زلزله ۵.۴ ریشتری مریوان کردستان نیز  به علت اضطراب و دلهره ۱۰ مصدوم بر جا گذاشت.

او با اشاره به کاهش ۴۲ درصدی ماموریت مربوط به حوادث جوی در فروردین ۱۴۰۰ گفت: در این مدت رشد ۷۰ درصدی در نزاع‌ها را شاهد بودیم به طوری که استان‌های آذربایجان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و مازندران بیشترین نزاع‌ها را داشته‌اند.

رئیس سازمان اورژانس کشور در خصوص استفاده از نقاهتگاه ها برای بیماران کرونایی نیز گفت: حدود ١۴٠ هزار تخت در هتل ها و مهمانسرا ها آماده کردیم اما در موج های قبلی برای استفاده از این مراکز استقبال خوبی نشد. برخی هتل ها و مهمانسراها در تهران در دو روز آینده مورد استفاده قرار می‌گیرند. اسامی این هتل ها و مهمانسراها اعلام می شود و تیم هایی با برنامه ریزی انجام شده حضور خواهند یافت.

رئیس سازمان اورژانس کشور در خصوص همکاری اورژانس با شهرداری تهران برای ایجاد پد بالگرد نیز گفت: شهرداری بیشترین همکاری را با اورژانس کشور داشته است که در راستای این همکاری ۶۴ پد بالگرد در تهران ایجاد شده که از این پدها استفاده می شود.