افزایش خدمات به موقع اورژانس پیش بیمارستانی

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: انجام ماموریت و ارائه خدمات به موقع اورژانس پیش بیمارستانی در شهر مشهد موجب احیا قلبی و ریوی و نجات جان 359 نفر درسال گذشته شد.

 

دکتر علی یزدانی افزود: کارکنان اورژانس 115 علاوه بر خدمات رسانی و انتقال بیماران به مراکز درمانی، با احیا قلبی و تنفسی(CPR) همه بیماران، به ویژه بیماران سکته قلبی، مغزی و سانحه دیدگان حوادث ترافیکی و غیر ترافیکی موجب نجات جان بیماران شدند.

 

او گفت: استفاده از تجهیزات مانیتورینگ و AED و الکتروشوک در آمبولانس های اورژانس 115 نیز بسیار  مهم بوده و تلاش شده است تا شمار بیشتری از آمبولانس های اورژانس  به این تجهیزات مجهز شوند و از سوی دیگر افزایش سطح آموزشی و مهارتی کارکنان با برگزاری کلاس های آموزشی و کارگاهی مداوم درباره مباحث احیاء قلبی و ریوی هر ساله انجام و ارزیابی می شود.

 

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: فعال سازی سامانه یکپارچه اتوماسیون اورژانس 115 در مرکز فرماندهی عملیات، حضور کارشناس اورژانس 115 در مرکز کنترل ترافیک از سال 1391 و امکان ایجاد مسیر سبز در تقاطع های پر ترافیک شهری موجب کاهش زمان انتقال بیماران شده است .

132.jpg - 56.65 kB