بازدید رئیس دانشکده علوم پزشکی و رئیس مرکز مدیریت حوادث وفوریت های پزشکی آبادان از بیمارستان صحرائی سپاه

 به گزازش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان یکشنبه 12 اردیبهشت ماه1400 دکتر سلمان زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی به همراه دکتر سید نادر نقیبی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی این دانشکده و سرهنگ مدنی رئیس بهداشت و درمان ناحیه مقاومت بسیج سپاه از بیمارستان صحرائی امام علی ( ع )بازدید کردند.

دکتر نقیبی در بازدید از بیمارستان در گفتگو با روابط عمومی اورژانس آبادان گفت: بیمارستان صحرایی امام علی (ع) با همت دانشکده علوم پزشکی آبادان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نظر به شرایط خاص جغرافیایی منطقه با وجود مخاطرات و تهدیدات موجود در جهت پاسخ نظام سلامت در مقابله با حوادث غیر مترقبه مجددا احیا و تجهیز گردد و این امر در معقوله پدافند غیر عامل در دستور کار است.

دکتر نقیبی در ادامه افزود: با کارشناسی دانشکده علوم پزشکی آبادان تصمیم به احیاء این بیمارستان گردید و بهسازی این بیمارستان در دستور قرار گرفت.

بیمارستان صحرایی امام علی (ع) یكی از مجهزترین و مهم‌ترین بیمارستان‌های صحرایی در دفاع‌مقدس محسوب می‌شد، كه در فاصله 10 كیلومتری شمال‌شرقی شهر آبادان و بین جاده آبادان- ماهشهر و آبادان- اهواز واقع شده است.

گفتنی است در این بازدید معاون عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی و مسئولEOC دانشکده ،رئیس مرکز فوریت های پزشکی آبادان را همراهی کردند.

EMAM ALI