تولد 92 نوزاد در اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال 99

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: انجام ماموریت و ارائه خدمات به موقع توسط اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه به مادران باردار در سال گذشته موجب تولد 92 نوزاد شده است .

دکتر علی یزدانی در گفتگو با وب دا تصریح کرد: در سال گذشته پرسنل اورژانس ۱۱۵ علاوه بر خدمات رسانی و انتقال مادران باردار به مراکز درمانی و کمک به تسهیل زایمان در مناطق روستایی و صعب العبور و جاده های استان موجب نجات جان مادران و نوزادان شدند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین عوامل موفقیت دراین موضوع تجهیزات پزشکی و توانمند سازی و افزایش سطح علمی پرسنل با برگزاری منظم دوره های های علمی و مهارتی و ارسال دستورالعمل های تخصصی محقق شده است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: ماموریت های تسهیل زایمان جزو ماموریت های ویژه این مرکز محسوب شده و پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی توانسته اند با ارتقاء مهارت های علمی و عملی خود نقش مهمی را در کاهش موارد مرگ و میر مادران باردار و نجات جان نوزادان ایفا کنند.

وی گفت: از ابتدای امسال تا کنون نیز ماموریت و ارائه خدمات به موقع توسط اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه به مادران باردار موجب تولد 8 نوزاد دیگر شده است.

 

194.jpg - 79.71 kB

 

195.jpg - 77.42 kB

 193.jpg - 76.13 kB

خبرنگار: علیشاهی