مرگ و میر بیش از 4 میلیون کرونایی در جهان

اخبار کشوری

 شمار مرگ و میر جهانی ویروس کرونا تا بامداد امروز سه شنبه، 15 تیر، به 4 میلیون و ۱۳۰ نفر رسیده است.

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، به نقل از مرکز وب سایت آماری ورلد میتِرز (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه‌گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مبتلایان جهانی کرونا نیز به ۱۸۴ میلیون و ۹۰۵ هزار و ۹۶۸ نفر رسیده است.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در برزیل که در چند روز گذشته شاهد افزایش تلفات کرونا بوده است، ۲۲ هزار و ۷۰۳ نفر به کووید ۱۹مبتلا شده و ۷۵۴ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در برزیل به ۱۸ میلیون و ۷۵۹ هزار و ۵۱۱ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۵۲۵ هزار و ۲۲۹ نفر رسیده است.

روسیه و هند نیز همچنین در کنار برزیل در ۲۴ ساعت گذشته دارای بیشترین تعداد مرگ و میر کرونا بوده اند، به طوریکه در روسیه در شبانه روز گذشته ۶۵۴ نفر و در هند نیز ۵۵۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در هند به ۳۰ میلیون و ۶۱۸ هزار و ۹۳۹ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۴۰۳ هزار و ۳۱۰ نفر رسیده است.

براساس آمار‌های ارائه شده توسط وب سایت ورلد میتِرز، پس از آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، روسیه و ترکیه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.