‍ ‍امدادرسانی اورژانس 115 نیشابور به مصدوم آسیب دیده از حمله پلنگ در کوه های ماروسک

امداد و نجات

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان های نیشابور، فیروزه و زبرخان گفت: به کمک کارشناسان اورژانس ۱۱۵ آقای ۵۹ ساله که به دنبال حمله پلنگ مصدوم شده بود نجات یافت.

 

 

مصطفی افشارنیک گفت: در ساعت ۱۷:۳۵ دقیقه تاریخ بیست و سوم اردیبهشت ۱۴۰۱ در پی تماس با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ مبنی بر حمله پلنگ به آقایی ۵۹ ساله در کوه های روستای ماروسک، بلافاصله آمبولانس پایگاه کمال الملک(کلاته محمدجان) به محل حادثه اعزام شد.

افشارنیک افزود: هنگام رسیدن بر بالین مصدوم مشخص می شود که ابتدا پلنگ حمله ور شده و در ادامه مصدوم از کوه غلتیده و دچار ضربه به سر و جراحات از ناحیه سر و صورت شده، به طوری که آثار پنجه پلنگ در گردن و صورت مصدوم مشهود بوده است.

او ادامه داد: بعد از انجام اقدامات درمانی توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵، مصدوم تحت مراقبت به مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم منتقل شد و در حال حاضر وضعیت عمومی و هوشیاری مصدوم مساعد می باشد.

مدیر حوادث دانشکده علوم پزشکی نیشابور در پایان از کارشناسان اورژانس ۱۱۵ آقایان مجتبی تیجانی،ابوالفضل عزیزآبادی و کارشناسان ارتباطات خانم ها سامغانی،مظفری و خیرالنساء حسینی که باعث نجات جان این مصدوم شدند تشکر نمود.