شروع ساخت اولین پایگاه اورژانس بانوان در نیشابور به همت خیرین

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان های نیشابور، فیروزه و زبرخان از آغاز ساخت اولین پایگاه بانوان اورژانس ۱۱۵ در شهرستان نیشابور خبر داد

 

 

♦️دکتر محمد شورورزی گفت: اولین پایگاه بانوان اورژانس ۱۱۵ به همت خیّر نیک اندیش حاج سید اسماعیل بکائیان به یادبود فرزند خود، شهید سید محمد بکائیان به زودی عملیاتی خواهد شد و ساخت این پایگاه از تاریخ ۲ خرداد ۱۴۰۲ شروع شده است.

♦️ او ادامه داد: تندرستی و داشتن زندگی سلامت حق هر شهروندی است و به منظور ارتقای سطح سلامت رفاه و رضایت شهروندان به زودی اولین پایگاه اورژانس بانوان در محله خاتم النبیین افتتاح خواهد شد.

♦️این مقام مسئول گفت: به دلیل موقعیت جغرافیایی محله خاتم النبیین و نیاز شهروندان به فعالیت‌های امدادی و بالأخص اورژانس بانوان با توجه به موقعیت استراتژیک و پهنای امدادرسانی زیادی که این محل داراست اولین پایگاه اورژانس بانوان به زودی عملیاتی خواهد شد.

♦️دکتر شورورزی در پایان گفت: با توجه به اینکه حدود نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند نیاز به تکنسین های خانم بر بالین بیماران اورژانس وجود دارد و به همین علت از مدتی قبل ظرفیت پذیرش بانوان در مقاطع کاردانی و کارشناسی فوریت های پزشکی ایجاد شده است. با تکمیل زیرساخت‌ها و راه‌اندازی پایگاه ویژه بانوان، تیم های اورژانسی بانوان برای مراجعه به بالین بیمار زن در اولویت هستند.

روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور