اولین کارگاه مراقبت های قلبی پیشرفته در اورژانس پیش بیمارستانی ۱۱۵ قم

اولین کارگاه آموزشی حمایت پیشرفته قلبی با رویکرد پیش بیمارستانی (PHCLS) با مشارکت اساتید اورژانس پیش‌بیمارستانی در مرکز آموزش مرکز فوریتهای پزشکی استان قم  به مدت ۲ روز در دو تاریخ 28و 29تیر ماه  جاری در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار شد.
  در این دوره که با هدف ارتقای سطح دانش، نگرش و عملکرد پرسنل فوریت‌های پزشکی در برخورد با بیماران دچار مشکلات قلبی به صورت تئوری و عملی برگزار شد، ۲۲نفر از پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی استان قم  شرکت کردند.
 مباحث مختلفی چون تشخیص و اقدامات مراقبتی اورژانس پیش‌بیمارستانی در بیماری های ایسکمیک قلبی، واکنش های آلرژیک و شوک آنافیلاکسی، احیای قلبی و ریوی پایه و پیشرفته، تفسیر نوارقلب، مدیریت سکته حاد قلبی (کد ۲۴۷) از عناوین مطرح شده در این دوره آموزشی بود.
در کنار هر مبحث تئوری، یک برنامه عملی پیش‌بینی شده بود که در قالب ایستگاههای مهارت آموزی، اساتید، شرکت‌کنندگان را برای انجام مهارت‌های استاندارد برخورد با بیماران دچار مشکلات قلبی راهنمایی می‌کردند.
در این دوره دو روزه هر شرکت‌کننده حداقل ۱۲ سناریوی بیماران دچار مشکلات قلبی را تمرین کرد و تمامی مباحث تئوری را در عمل انجام داد .
شایان ذکر است  این دوره به صورت کشوری و براساس دستورالعمل ابلاغ شده از سوی سازمان اورژانس کشور برگزار شد،  در پایان دوره، آزمون کتبی و عملی از شرکت‌کنندگان به عمل آمد و نفرات برتر به شرح ذیل اعلام میشوند .
اقای مجتبی محمدی (رتبه اول)
اقای غفاری (رتبه دوم )
اقای ابوالفضل مراد زاده (رتبه سوم )