آمادگی اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اربعین حسینی

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آمادگی اورژانس پیش بیمارستانی این دانشگاه در اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه مشهد، دکتر علی یزدانی در گفتگو با روابط عمومی ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و یاران با وفایش اظهار کرد: ١٧ دستگاه آمبولانس و ۴ دستگاه موتور آمبولانس ، ١ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ١ فروند بالگرد در روز اربعین حسینی آماده خدمت رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی هستند.

 

وی خاطر نشان کرد: سه پایگاه  شهید سلیمانی و شهیدان حسینی و شهید اندرزگو در حرم مطهر رضوی و شش پایگاه اورژانس ١١۵ و آمبولانس های مستقر در مسیر های منتهی به حرم مطهر ، مسئولیت خدمت رسانی به زائران عزادار را بر عهده دارند.

  دکتر یزدانی تصریح کرد: علاوه براین آماده باش کلیه پایگاه های اورژانس شهری و جاده ای مشهد و حضور ٢۴ ساعته کارشناس در مرکز اتاق بحران دانشگاه (EOC) و مرکز پایش مراقبت های درمانی (MCMC) نیز در این روزها برنامه ریزی شده است تا بتوان به بهترین شکل ممکن خدمات رسانی کرد.

وی با اشاره به نظارت و بازرسی مستمر از پایگاه ها و استقرار اورژانس و بررسی آمادگی و ارائه خدمت مطلوب به زائرین و مجاورین بیان کرد: حضور ٢۴ ساعته کارشناس این مدیریت در مرکز کنترل ترافیک به منظور پایش مسیر های منتهی به حرم مطهر رضوی و نظارت بر انتقال به موقع بیماران احتمالی از دیگر اقدامات برای خدمت رسانی مطلوب به زائران است. 

همچنین در پایان خاطر نشان کرد؛ پرهیز از تماس غیر ضروری با اورژانس١١۵ در این ایام ضروری است تا به  بیماران مشمول فوریت های پزشکی رسیدگی شود.

وی در ادامه گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی اعم از حفظ فاصله گذاری اجتماعی، دقت در سلامت نذورات  طبق ضوابط بهداشتی باید در مراسم مذهبی رعایت شود.

 

yazdani2