افزایش ۵۰ درصدی خدمات اورژانس هوایی مشهد

رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال به ٢۴ مصدوم و بیمار بدحال از طریق اورژانس هوایی امداد رسانی شده است.

دکتر محمد علی یزدانی در گفتگو با روابط عمومی خاطر نشان کرد: با توجه به توسعه اورژانس هوایی در سالهای اخیر و تأثیر و نقش مهم این خدمت در کاهش مرگ و میر ناشی از حوادث ترافیکی و انتقال سریع بیماران بدحال مانند سکته مغزی و قلبی و مادران باردار از مناطق دور و صعب العبور ، تلاش شده است تا مأموریت های ویژه ای در این خصوص انجام شود.

وی تصریح کرد: در این راستا از ابتدای امسال تا کنون، اورژانس هوایی مشهد به ٢۴ بیمار و مصدوم بدحال توانسته است خدمات سریع فوریتهای پزشکی را ارائه و بیماران را به مراکز درمانی منتقل نماید که در زمان مشابه با رشد ۵۰ درصدی خدمات به بیماران و مصدومین را شاهد هستیم .

رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد با توجه به موضوع شروع طرح کاهش تلفات حوادث ترافیکی در کشور و نقش مهم اورژانس هوایی و تأکید رییس دانشگاه در توسعه این خدمت مهم در مناطق زیر پوشش ، این مرکز در تلاش است ، با پیگیری های متعدد شرایط تأسیس اولین پایگاه استاندارد اورژانس هوایی را فراهم کند.