اخبار استان ها

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ کارگاه آموزش همگانی کمکهای اولیه ویژه معلمان توسط واحد آموزش مرکز اورژانس بم برگزار شد.

در این دوره آموزشی معلمان با اصول اولیه کمک های اولیه آشنا شدند.

 

41f07fed 2356 4d08 8dc5 442c64c6b044

f227c8e0 8ecc 48f0 8e7e 7963e6381147

اورژانس هوایی البرز با حضور به موقع خود مادر باردار ساکن در منطقه کوهستانی دیزین و فرزندش را نجات داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ صبح امروز یکشنبه یک مورد ماموریت زایمان مادر باردار به پایگاه اورژانس ۱۱۵ دیزین اعلام شد.

بلافاصله آمبولانس این پایگاه به محل اعزام شد اما مادر به علت فرا رسیدن زمان زایمان و شروع دردهای متعدد امکان رفتن به مرکز درمانی را نداشت.

با توجه به مسافت طولانی از بیمارستان و شرایط خاص مددجو و امکان آسیب به نوزاد، بالگرد اورژانس هوایی البرز به محل اعزام شده و مادر باردار را به کرج انتقال داد.

در ادامه تیم اورژانس برای انجام اقدامات حمایتی و درمانی، بیمار را سریعاً به بیمارستان امام علی (ع) کرج منتقل کردند.

خوشبختانه با تلاش تکنسین های اورژانس، این مادر نخستین فرزند خود را در سلامت کامل به دنیا آورد. هم اکنون حال مادر و نوزاد، مساعد و پایدار است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ در راستای طرح واکسیناسیون عمومی توسط سازمان اورژانس کشور از امروز 4 دستگاه اتوبوس آمبولانس مرکز اورژانس تهران به صورت سیار در میدان ولیعصر، میدان آزادی ، میدان ونک، میدان صنعت و یک کلینیک سیار در میدان خراسان خدمات واکسیناسیون ارائه می کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ حوالی ساعت 11:34 دقیقه امروز ریزش سنگ در جاده کندوان به مرکز 115 اورزانس مازندران اعلام شد.

با اعلام این خبر بلافاصله دو دستگاه آمبولانس به محل حادثه در پیچ هزار چم جاده کندوان اعزام شدند.

در این حادثه یک دستگاه خودرو H30 کراس دچار حادثه شد که سرنشینان آن بعد از اقدامات اولیه توسط تکنسین های اورژانس به مرکز درمانی انتقال یافتند.

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی، هجدهمین پایگاه اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در روستای قلعه آقاحسن شهرستان زاوه با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

سخنگوی اورژانس کشور با اعلام آماده باش اورژانس در مناطق زلزله زده در استان خوزستان از ارزیابی ۶ روستا در این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به زمین لرزه در مناطق غربی کشور گفت: زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۷ در مقیاس ریشتر در استان خوزستان در محدوده اندیکا  در عمق ۱۰ کیلومتری اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: از طریق اورژانس کشور آماده باش به دانشگاه جندی شاپور اهواز اعلام شد. 

سخنگوی اورژانس کشور خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۵ دستگاه  آمبولانس، ۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس  و ناوگان هوایی استان در حالت آماده باش قرار گرفته اند. همچنین بیمارستان مسجد سلیمان در حال آماده باش است.

خالدی تصریح کرد: تاکنون ۶ روستا ارزیابی شده است و خوشبختانه مصدوم نداشته اند. زمان زمین لرزه در موقعی بوده است که مردم هوشیار بوده و پیش بینی ما این است که مصدومان کمتری داشته باشیم.

مقالات دیگر...