اخبار کشوری

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور صبح امروز 19 اردیبهشت 1401 مراسم گرامیداشت هفته سلامت و مراسم رونمایی از کتاب طرح عدالت و تعالی نظام سلامت در سالن همایش های رازی دانشگاه ایران با حضور دکتر عین اللهی وزیر بهداشت، دکتر نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و دکتر میعادفر رئیس سازمان کشور برگزار شد.


علی نیکزاد با اشاره به زحمات مجموعه دست‌اندرکاران درمانی کشور به ویژه در حوزه کرونا و واکسیناسیون، گفت: مفهوم سلامت اعم از درمان و سلامت جسمی است و شامل هفت مولفه اساسی است که عبارتند از سلامتی جسمی(فیزیکی)، سلامت شغلی، سلامت معنوی، سلامت ذهنی، سلامت عاطفی، سلامت محیط زندگی، سلامت اجتماعی. این طیف وسیع، عموما در حوزه ماموریتی وزارت بهداشت قرار دارد و حقیقتا ماموریت این وزارتخانه، یک ماموریت وسیع و غیرقابل مقایسه با سایر حوزه‌ها در کشور است.

دکتر بهرام عین‌اللهی در مراسم گرامیداشت هفته سلامت و رونمایی از کتاب طرح عدالت و تعالی نظام سلامت، گفت: ما در تاریخ کشورمان فراز و نشیب‌های متعددی داشتیم و حوزه سلامت ما در تاریخ بویژه پس از انقلاب اسلامی شکوفایی زیادی داشته است و امروزه توانستیم از نظر دانش حوزه سلامت در قله قرار گیریم. علی‌رغم اینکه اوایل انقلاب و زمان شاه وابستگی زیادی به سایر کشورها داشتیم و با وجود اینکه جمعیت کمتری نسبت به امروز داشتیم، اما وابستگی شدید داشتیم و کوچک‌ترین خدمات را می‌بایست خارج از کشور انجام می‌دادیم و در مناطق مختلف کشور پزشکان بی‌کیفیت از کشورهای مجاور خدمت می‌کردند و این نشان می‌داد وابستگی نمی‌تواند سبب رشد شود.

 

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی گفت: در نقطه صفر مرزی مهران برنامه ریزی برای ساخت یک مرکز بهداشتی درمانی جهت ارائه خدمات به زائرین انجام شده است.

 

ادامه مطلب...

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور دکتر جعفر میعادفر در مراسم تکریم خادمان نوروزی سلامت، گفت: اورژانس کشور در ایام نوروز در  حوزه درمان بالغ بر دو میلیون و ۹۰۰ هزار مراجعه به بیمارستان‌های دانشگاهی کشور داشت که از این میزان دو میلیون و ۳۰۰ هزار خدمات سرپایی و بیش از ۵۵۰ هزار خدمات بستری ارائه شد. همچنین بالغ بر ۱۳۱ هزار عمل جراحی انجام شد که بیش ۵۲ هزار جراحی اورژانسی و ۷۹ هزار جراحی الکتیو در کشور انجام شد.

ادامه مطلب...

مقالات دیگر...