اخبار کشوری

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد مرکزی اربعین از موفیقت این کمیته در کنترل گرمازدگی در پایانه های مرزی خبر داد و گفت: خوشبختانه امسال در رابطه با گرمازدگی زائران، فوتی نداشته‌ایم.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، دکتر جعفر میعادفر در برنامه تلویزیونی صف اول گفت: در این هوای گرم و دمای بین ۵۰ تا ۵۵ درجه، به جرات می توانم بگویم در رابطه با گرمازدگی زائران حتی یک مورد فوتی نداشته‌ایم.

میعادفر ادامه داد: امسال سیاست را بر این اصل گذاشتیم که زائران بدانند خطر گرمازدگی و احتمال مرگ جدی است لذا مراقبت های گرمازدگی باید جدی گرفته شود.

رئیس اورژانس کشور به ایجاد زیرساخت های مبارزه با گرمازدگی در سفر اربعین اشاره کرد و افزود: با احداث اتاق های سرد در پایانه های مرزی و همچنین ساخت پوستر و کلیپ های آموزشی کنترل گرمازدگی و انتشار گسترده آن‌ها در شبکه رسانه ملی، سایت های خبری و فضای مجازی، شاهد نتیجه‌بخش بودن این اقدامات پیشگیرانه در چالش گرمازدگی بودیم.

دکتر محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور با حضور در فرودگاه شهدای ایلام از عملیات انتقال هوایی مصدومان از ایلام به تهران بازدید کرد.

ادامه مطلب...

رئیس بیمارستان سیار۵۰ تختخوابی شهید ماموستا شیخ الاسلام از حضور پررنگ نیروهای توانمند در بخش بیمارستانی و پیش بیمارستانی در مرز باشماق جهت خدمات رسانی به زائرین حسینی تقدیر و تشکر کرد.

ادامه مطلب...

مقالات دیگر...