اخبار کشوری

دکتر رحیمی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در دیدار با رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: کارکنان فوریت‌های پزشکی و سازمان اورژانس کشور خط مقدم حوزه سلامت هستند و رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های زیادی را از خود نشان داده‌اند که قابل‌تقدیر است.

 

ادامه مطلب...

از سوی ستاد مرکزی راهیان نور، نشان درجه یک خادم‌الشهدا به دکتر جعفر میعادفر، رییس اورژانس کشور اهدا شد.
در سی و پنجمین همایش روسای اورژانس کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان در حال برگزاری‌ست، نشان درجه یک خادم‌الشهدا از سوی سردار نادر ادیبی، دبیر ستاد مرکزی راهیان نور به پاس حضور در خط مقدم صیانت از سلامت مردم؛ بویژه در ایام مبارزه با ویروس کرونا به دکتر جعفر میعادفر اهدا شد.
سی و پنجمین همایش روسای اورژانس کشور که در اردوگاه میثاق آبادان برگزار شد؛ امروز به کار خود پایان میدهد.

asd

از سوی ستاد مرکزی راهیان نور، نشان درجه یک خادم‌الشهدا به خانواده شهید جعفر شریفی، مدافع سلامت اورژانس آبادان اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، در سی و پنجمین همایش روسای اورژانس کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان در حال برگزاری‌ست، نشان درجه یک خادم‌الشهدا از سوی سردار نادر ادیبی، دبیر ستاد مرکزی راهیان نور به خانواده شهید جعفر شریفی، مدافع سلامت اورژانس آبادان اهدا شد. همچنین در این آیین از سوی دانشگاه علوم پزشکی آبادان و رئیس اورژانس کشور، از پدر، همسر و فرزندان این شهید بزرگوار تقدیر شد. شهید شریفی در زمان انجام وظیفه به کرونا آلوده و بعد از 2ماه مبارزه با کووید ۱۹ در نهایت آسمانی شد.

 

 

index.jpg13

 

index.jpg12

index2

 

index1

 

index

 

4

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور در دومین روز از سی و پنجمین همایش روسای اورژانس کشور در آبادان حاضر شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ از آبادان دکتر شکراله سلمان‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان که میزبانی سی و پنجمین همایش روسای اورژانس کشور را برعهده داشت، در دومین روز از این همایش ملی اظهار کرد: این فضا حال و هوای راهیان نور و دفاع مقدس را متبلور می‌سازد و دکتر میعادفر و عزیزان اورژانس کشور این افتخار را به ما دادند تا بتوانیم میزبان این رویداد باشیم.
وی ضمن خیرمقدم به سردار ادیبی، دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور، اضافه کرد: امیدوار هستم که حضور ایشان در این جلسه شروع‌کننده دوباره حرکت خیل عاشقان راهیان نور باشد و شاهد حضور دلدادگان طریقت نور بعد از 2سال در منطقه باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه مایه مباهات ما است که نقش کوچکی را در حفظ سلامت راهیان نور داریم، افزود: در راهپیمایی بزرگ اربعین اباعبدالله نیز علیرغم آنکه آمادگی حضور میلیونی عاشقان زایر سید و سالار شهیدان را نداشتیم اما در 48ساعت شرایطی مهیا شد که زوار به دیار عشق بروند و غربالگری ایشان در مسیر برگشت نیز به خوبی انجام شد و شاهد هیچگونه طغیان کرونایی در کشور بعد از آن نبودیم. بدون تردید این مهم ماحصل تلاش عزیزان ما در اورژانس خوزستان، در مرزهای شلمچه و چزابه و همچنین استان ایلام بود.
دکتر جعفر میعادفر، رئیس اورژانس کشور نیز ضمن تقدیر از میزبانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان اظهار کرد: از سردار ادیبی نیز که ایجاد انگیزه کرده و این مکان را برای برگزاری همایش در اختیار ما گذاشتند نهایت قدردانی را دارم تا در این 2روز علاوه بر پیگیری بحث‌های ساختاری و سازمان اورژانس، بتوانیم از این فضای معنوی نیز نهایت بهره را ببریم.
وی اضافه کرد: ما امروز در سرزمینی گام نهادیم که مقدس است و هزاران شهید و جانباز را تقدیم نظام کرده است، این شهدا از مردم خود خوزستان قهرمان تا دورترین روستاهای سراسر کشور گستردگی دارند، عزیزانی که برای عزت انقلاب جان خود را تقدیم کردند.

سردار نادر ادیبی، دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور نیز دیگر سخنران این همایش 2روزه بود و گفت: به لطف دستورالعمل‌های تهیه شده با موضوع کرونا، به همت و تلاش دانشمندان کشورمان و همینطور مجموعه جامعه پزشکی، مدافعان سلامت و شهدای این عرصه و طرح‌ریزی ستاد مرکزی راهیان نور، به زودی حرکت کاروان‌های راهیان را دوباره خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه همین امروز هم در مناطق عملیاتی و یادمان‌های دفاع مقدس بخشی از کاروان‌ها حضور دارند، تصریح کرد: تلاش ما بر این است که چقدر به پایان سال نزدیک می‌شویم، اوج حضور مردم در مناطق عملیاتی را شاهد باشیم، همه برنامه‌ریزی‌ها بر این مهم صورت گرفته تا مردم از مواهب و شیرینی‌های دفاع مقدس، پیروزی‌ها و درس‌ها و عبرت‌های آن زمان بهره لازم را ببرند.
دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور خاطرنشان کرد: امروز در مجموعه اردوگاه میثاق شاهد برگزاری همایش روسای اورژانس کشور هستیم تا ایشان در کنار بحث‌های تخصصی در خصوص ارتقای سلامت راهیان نور نیز مباحثی را دنبال نمایند.
وی ضمن تقدیر از زحمات جامعه پزشکی و اورژانس کشور، اضافه کرد: راهیان نور اولین مجموعه‌ای بود که برای قطع زنجیره شیوع کرونا اقدام و سفرهای کاروانی خود را لغو کرد تا در مسیر حفظ سلامت مردم، چه زائران و چه مردم شهرهای مقصد، گام بردارد.
سردار ادیبی افزود: بیش از 100 هزار نفر در حوزه راهیان نور فعال هستند و ما بیش از 800 گروه جهادی داریم که در ایام موجهه با ویروس کرونا به صورت همه‌جانبه در کنار مدافعان سلامت بودند، ضمن اینکه بخشی از مراکز ما نیز در ایام مبارزه با کرونا برای مراکز قرنطینه و بیمارستان‎‌های موقت در اختیار حوزه سلامت قرار گرفت.
سی و پنجمین همایش روسای اورژانس کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان در اردوگاه میثاق این شهرستان اجرایی شد، امروز به کار خود پایان می‌دهد.

رئیس اورژانس کشور گفت: بعد از تشکیل دولت جدید و بهبود شرایط کرونایی، اولین جلسه را در این منطقه داشتیم تا با شهدا پیمانی دوباره ببندیم و به ایشان بگوییم که راه شما همچنان تداوم دارد و ما نیز آنچه در توان داریم را در پیشبرد نظام و خدمت به مردم به کار می‌بندیم.
وی با تاکید بر این مهم که اورژانس کشور در ایام پاندمی کرونا 19 شهید را تقدیم مردم عزیز کرده است، بیان کرد: یکی از همین شهدا از دانشگاه علوم پزشکی آبادان است و در همین راه بیش از نیمی پرسنل ما که بالای 10هزار می‌شوند نیز به این بیماری مبتلا شدند اما هیچگاه خدمات اورژانس متوقف نشد.
دکتر میعادفر خاطرنشان کرد: اگر بخواهم نقش فوریت‌های پزشکی را در ایام دفاع مقدس متصور شوم، عزیزان جهاد سازندگی در ذهن من نقش می‌بندد، بزرگانی که سنگرسازان بی‌سنگر بودند.
وی تصریح کرد: همکاران بنده در جبهه فوریت‌های پزشکی، بدون خاکریر وارد فضای خدمت می‌شوند و در زمان خدمات‌رسانی مامن و محافظی ندارند و به این خدمت به مردم نیز افتخار می‌نماییم.
رئیس اورژانس کشور افزود: ما امروز اینجا جمع شدیم تا پیمان ببندیم و قسم بخوریم که در این روزهای سخت کشور -که بحران اقتصادی و هجمه‌های بین‌المللی زیادی را در خود دارد- زحمت بیشتری بکشیم تا در گرفتاری‌های مردم مرهمی بر زخم‌های ایشان باشیم.

index.jpg24

 

 

index.jpg23

 

index.jpg21

index.jpg8

index.jpg22

 

index.jpg20

index.jpg19index.jpg18

 

index.jpg14

index.jpg11

index.jpg10

 

index.jpg9

مقالات دیگر...