به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان فسا چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ طی بازه زمانی حدود سه ساعته دو بار کارشناسان اورژانس فسا جهت نجات دو خانم ۵۱ ساله و ۶۵ ساله اعزام شدند.

ادامه مطلب...

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان فسا جمعه شانزدهم اردیبهشت ماه 1401 طی تماس تلفنی با ستاد عملیات و مرکز ارتباطات اورژانس 115 فسا مبنی برکاهش سطح هوشیاری جوانی 34 ساله، بلافاصله یک دستگاه آمبولانس و تیم عملیاتی از پایگاه شش شهری به همراه آمبولانس سوپروایزروی به محل ماموریت اعزام شدند.

ادامه مطلب...

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان فسا سه شنبه بیست و سوم فروردین ماه ۱۴۰۱ طی تماس تلفنی با ستاد عملیات و مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ فسا مبنی بر تنگی نفس و درد قفسه سینه خانمی در میانشهر (۳۵ کیلومتری فسا) بلافاصله یک دستگاه آمبولانس و تیم عملیاتی از پایگاه اورژانس نصیرآباد به محل مأموریت اعزام شدند.

 

ادامه مطلب...

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور از احیای قلبی ریوی موفق خانم ۲۵ ساله که هم اکنون با هوشیاری کامل در بیمارستان بستری است خبر داد.

ادامه مطلب...

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان های نیشابور، فیروزه و زبرخان از احیای قلبی ریوی موفق آقای ۶۷ ساله که با هوشیاری کامل در بیمارستان بستری است خبر داد.

 

مصطفی افشار نیک گفت: در ساعت ۱۲:۴۲ دقیقه تاریخ سی ام فروردین ماه در پی تماس با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ نیشابور مبنی بر کاهش سطح هوشیاری آقای ۶۷ ساله در خیابان جمهوری نیشابور، پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهری شماره ۲ به محل حادثه اعزام شد.

او ادامه داد: پس از رسیدن کارشناسان اورژانس بر بالین مصدوم مشخص شد که بیمار ایست قلبی و تنفسی نموده که بلافاصله عملیات احیای قلبی و ریوی پیشرفته آغاز شد و بیمار با دریافت دارو و شوک قلبی احیا شد.

افشارنیک افزود: بیمار پس از انتقال به مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی ۲۲ بهمن با ریتم نرمال قلبی تحویل کادر درمانی شد و با اقدام به موقع کادر درمانی بیمارستان تحت مراقبت ویژه قرار گرفت و بعد از ۵ روز در بخش سی سی یو با هوشیاری کامل بستری می باشد.

مدیر حوادث دانشکده علوم پزشکی نیشابور در پایان از کارشناسان فوریت های پزشکی آقایان علی برفرازی و محمد محمدعلی نژاد که باعث نجات جان این بیمار شدند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور از احیای قلبی ریوی موفق خانم ۶۰ ساله که با هوشیاری کامل از بیمارستان ترخیص شد خبر داد.

ادامه مطلب...

به دنبال اعلام یک مورد ایست قلبی و تنفسی خانمی ۶۸ ساله که پس از درد شدید قلبی  دچار ارست کامل قلبی ریوی شده ،پس از اعلام به مرکز ارتباطات اورژانس سبزوار بلافاصله پرسنل اورژانس پایگاه منطقه دو شهری به محل حادثه اعزام شدند. 
ادامه مطلب...

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان فسا دوشنبه بیست و دوم فروردین ماه ۱۴۰۱ طی تماس تلفنی با ستاد عملیات و مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ فسا مبنی بر انسداد راه هوایی پسر بچه ۸ ماهه، بلافاصله یک دستگاه آمبولانس و تیم عملیاتی از پایگاه دو شهری به محل حادثه اعزام شد.

کارشناسان اورژانس حاضر بر بالین بیمار اظهار داشتند که پسر بچه هشت ماهه بدنبال انسداد راه هوایی با شیر دچار ایست قلبی و تنفسی شده بود و هیچ گونه علایم حیاتی نداشت که والدین کودک در حال احیا کودک بودند. بلافاصله اقدامات پیشرفته احیا از طریق کارشناسان اورژانس انجام و بعد از گذشت ده دقیقه کودک دارای ضربان قلب و تنفس خود به خودی شد و جهت ادامه درمان به اتاق احیا بیمارستان حضرت ولی عصر عج فسا منتقل شد. طی پیگیری که انجام گردیده حال کودک مساعد و در بخش اطفال در حال ادامه درمان می باشد. حیدری ریاست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی فسا از عملکرد هوشمندانه کارشناسان ستاد ارتباطات خانم ها میری، قاسمی و رحیمی به جهت آموزش احیا به والدین کودک و همچنین از اقدامات تحسین برانگیز کارشناسان اورژانس در نجات جان کودک، آقایان محمد آبادی، محمد صادقی و سید علی اصغر بیضاوی با لوح سپاس تقدیر و تشکر بعمل آورد.

در پی تماسی با مرکز ارتباطات اورژانس سبزوار مبنی بر ایست قلبی تنفسی آقایی ۵۷، سریعا نیروهای اورژانس نزدیک‌ترین پایگاه(پایگاه اورژانس منطقه ششم شهری ) ، به محل اعزام شدند.

ادامه مطلب...

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی اهواز،در تاریخ دوم اردیبهشت ۱۴۰۱ بیمار ۷۰ ساله فاقد هرگونه علائم حیاتی گزارش گردید.

فورا آمبولانس بر بالین بیمار حاضر شد. و تکنسین‌های اورژانس پس از چک علائم حیاتی شروع به احیای قلبی و باز کردن راه هوایی شدند.

  دستگاه aed به بیمار وصل شد، و بعد از دو بار شوک دادن و تزریق ۳ دوز داروی اپی نفرین طی ۲۵ دقیقه سی پی آر در منزل ، بیمار دارای علائم حیاتی شد که سریعا به بیمارستان نفت انتقال داده شد. تکنسین برومند و چنانی این ماموریت را بخوبی پشت سر گذاشتند.

 

 

مقالات دیگر...