اخبار استان ها

کلنگ احداث پایگاه جاده‌ای آهنگرکلای بزرگ منطقه گتاب به عنوان هجدهمین پایگاه شهرستان بابل با حضور امام جمعه بخش گتاب، فرماندار، سردار سعادتی نماینده مردم شهرستان بابل، ریاست دانشگاه علوم پزشکی بابل و سایر مسوولین شهرستان به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اورژانس استان اصفهان، روزگذشته سه شنبه مورخ ۹ شهریور ماه ۱۴۰۰ آئین شروع عملیات احداث ساختمان پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی و پد بالگرد در محل پنج راهی شرکت سهامی زراعی شهرستان گلپایگان  اجرا شد. 

مسئول روابط عمومی اورژانس استان اصفهان از آغاز طرح فرهنگسازی اورژانس در اتوبوس های شهری اصفهان خبر داد.

 

دوشنبه 15 شهریور 1400 اولین دوره کارگاه آموزشی مدیریت پيش ‌بيمارستاني بيماران ترومايي (PHTM) برای کارکنان عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی توسط مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برگزار شد.

مدیر مرکز اورژانس کردستان از برقراری ۳۱ هزار و ۷۰۰ تماس تلفنی با اورژانس ۱۱۵ در مردادماه سال جاری در استان خبر داد.

دکتر رضا پیرا اقدامات، در تشریح عملکرد و فعالیت‌های اورژانس ۱۱۵ در مرداد ماه سال جاری، با اشاره به انجام ۵ هزارو ۷۰۱ مأموریت شامل حوادث تصادفی، غیر تصادفی، مسمومیت‌ها و بیماری‌ها در مدت زمان یاد شده در استان اظهار کرد: از این تعداد ۳ هزار و ۹۲۲ ماموریت مربوط به بیماری‌ها است.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: از تعداد مأموریت انجام شده یک هزار و ۷۳ مورد مربوط به حوادث تصادفی و ۷۰۶ مورد ناشی از حوادث غیرتصادفی بوده است.

پیرا اذعان کرد: طی مأموریت‌های انجام شده تعداد ۹۷۶ مصدوم مربوط به حوادث تصادفی و دو هزار و ۱۲۰ مورد ناشی از حوادث غیر رانندگی به بیمارستان‌های استان اعزام شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: در مدت زمان عنوان شده به یک هزار و ۱۶۴ مصدوم بر اثر حوادث تصادفی و ۴۹۵ مصدوم دیگر به دلیل حوادث غیر تصادفی توسط نیروهای اورژانس ۱۱۵ خدمات ارائه شده است.

مدیر مرکز اورژانس کردستان با بیان اینکه در مدت زمات یاد شده ۱۱۷ مورد مسمومیت در استان به مرکز پیام ۱۱۵ گزارش شده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲ مورد مسمومیت با گاز منواکسید کربن اعلام شده است.

دکتر پیرا از برقراری ۳۱ هزار و ۷۰۰ تماس تلفنی با اورژانس ۱۱۵ در مردادماه سال جاری خبر داد و گفت : از این تعداد، پنج هزار و ۷۰۱ مورد منجر به انجام ماموریت امدادرسانی به بیماران و مصدومان در مدت زمان مذکور شده است.

وی در پایان تعداد ماموریت‌های انجام شده مربوط به اورژانس‌ زنان را ۲۸ مورد اعلام نمود و یادآور شد: در ادامه ماموریت‌ها نیروهای این مرکز به ۵۲۵ نفر بر اثر بیماری‌های قلبی و تنفسی در یک ماه گذشته در استان خدمات اورژانسی ارائه داده‌اند.

مقالات دیگر...