اخبار استان ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، هواپیمای اورژانس برای نجات جان یک جوان کرد به پرواز در آمد. 

این جوان که دچار قطع عضو شده بود با اورژانس هوایی از سنندج به تهران منتقل شد.

درمان های تخصصی پس از انتقال مصدوم به بیمارستان آغاز شده است.

اورژانس هوایی در مناطق صعب العبور با کاهش زمان در امداد رسانی موجب نجات جان مصدومان و کاهش صدمات ناشی از حوادث می شود.

 

کلنگ احداث پایگاه شهری موزیرج به عنوان هفدهمین پایگاه شهرستان بابل به زمین زده شد.


به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، این مراسم با حضور مهندس ولی زاده فرماندار، دکتر جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی، ریاست شورای اسلامی شهر، شهردار و مسوولین شهرستان بابل یکشنبه 23 خرداد 140 برگزار شد.


 
رئیس اورژانس شهرستان بابل گفت: زمین این پایگاه به مساحت ۱۰۰مترمربع است و ساختمان پایگاه توسط خیر منطقه آقای حسن نژاد ساخته خواهد شد.

دکتر لعلی افزود: این پایگاه تا پایان تابستان به بهره برداری نهایی خواهد رسید.

این پایگاه، منطقه موزیج، خیابان طالقانی، جاده ساحلی و بخشی از بلوار جانبازان شهر بابل را تحت پوشش امداد رسانی قرار خواهد داد.

 

در تصادف  قطار و کامیون در استان قزوین، راننده لوکوموتیو با انجام عملیات احیا جان دوباره گرفت.

به گزارش سازمان مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور،  ر
ئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان قزوین گفت: ساعت ۰۷:۰۰ صبح امروز سه شنبه 18 خرداد 1400، خبر تصادف قطار و کامیون در محدوده نرسیده به کوندج پشت نیروگاه شهید رجایی به مرکز فوریتهای پزشکی استان قزوین اطلاع داده شد که به سرعت سه آمبولانس اورژانس از پایگاه های ناصرآباد، کاسپین، زیاران به محل حادثه اعزام شدند.

دکتر سطانی افزود: در این حادثه که ۳ مصدوم داشت، متاسفانه راننده کامیون که مردی ۴۰ساله بود به علت شدت جراحات در صحنه حادثه علیرغم تلاش های کارشناسان فوریت های پزشکی فوت شد.

وی گفت: لوکوموتیوران قطار به علت شدت برخورد و آسیب های وارده در صحنه حادثه با انجام عملیات احیا(cpr) و اقدامات پیشرفته به بیمارستان شهید رجایی منتقل گردید.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان قزوین افزود: دیگر مصدوم این حادثه نیز با انجام اقدامات درمانی توسط کارشناسان فوریتهای پزشکی به بیمارستان منتقل شد.

 

 

شایان علیجانپور مسئول پژوهش سازمان اورژانس بابل به عنوان پژوهشگر برتر سازمان اورژانس کشور  معرفی شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، شایان علیجانپور مسول پژوهش اورژانس پیش بیمارستانی بابل، با دریافت لوح تقدیر از سازمان اورژانس کشور، به عنوان پژوهشگر برتر سازمان اورژانس کشور انتخاب شد.


از جمله عملکرد ایشان در 2 سال گذشته:

چاپ بیش از 30مقاله، که هفت مقاله در مجلات ISI و سه مقاله در مجلات Scopus ایندکس شده اند. ده مقاله نیز در دست داوری می باشند.

تدوین نهایی سه کتاب

تصویب 11 پروپوزال تحقیقاتی

ارائه بیش از 50 چکیده به شکل سخنرانی و پوستر

داوری در بیش از چهار کنگره ملی و بین المللی

داوری بیش از 20 مقاله برای مجلات معتبر علمی

دعوتنامه به عنوان سخنران در کنگره های بین المللی

کسب دو عنوان پوستر برتر در دهمین کنگره بین المللی سکته مغزی و سومین کنگره بین المللی التهاب سیستم عصبی

عضو کار گروه تولید محتوا و توسعه پژوهش سازمان اورژانس کشور

سرپرست مرکز اورژانس آبادان گفت: بازرسی و نظارت های اورژانس به صورت مستمر، سرزده و در زمان های مختلف انجام می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، بهنام احمدی از پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی این شهر بازدید کرد. 

 سرپرست مرکز اورژانس آبادان، در بازدید از پایگاه جاده ای آبادان_ اهواز و شهرک صنعتی این شهر، با بیان ضرورت آمادگی تکنسین های اورژانس از نظر سرعت عمل و مهارت درمانی در ارائه خدمات بهتر به بیماران و مصدومین، افزود: بازرسی و نظارت های اورژانس به صورت مستمر، سرزده و در زمان های مختلف انجام می شود.

وی گفت: در این بازدید، سرعت عمل اعزام آمبولانس، تجهیزات پزشکی پایگاه ها و مهارت های علمی و عملی کارکنان شیفت ارزیابی شد.  

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی آبادان، در پایان بازدید با اشاره به آمادگی و نظم پرسنل در این پایگاه، از کارشناسان اورژانس پیش بیمارستانی تشکر کرد.

gpg2

 

به گزارش سازمان اورژانس کشور به نقل از روابط عمومی اورژانس فسا، طی تماس تلفنی در ساعت 12:19 دیروز یکشنبه شانزدهم خرداد ماه 1400 با اورژانس 115 فسا مبنی بر واژگونی خودرو ال90 در جاده فسا -شیراز، سه دستگاه امبولانس به همراه کد سوپروایزروی به محل حادثه اعزام شدند.

در این حادثه ، پنج مصدوم از ناحیه کمر و گردن و سر دچار اسیب دیدگی شده بودند که پس از ثابت سازی و اقدامات درمانی لازم، به بیمارستان فوق تخصصی حضرت ولی عصر(عج) فسا منتقل شدند.

 

مقالات دیگر...