همه ویدئوها

حتما تا به حال متوجه تفاوت انواع آزیرهای آمبولانس شده اید. اما آیا می دانستید که هر کدام از انواع این آژیرها معنا و مفهوم خاصی دارند و هر یک بسته به وضعیت و شرایط بیمار مورد استفاده قرار می گیرند؟ برای آشنایی با مفهوم آژیرها، این ویدیو را ببینید. ( تهیه شده توسط اورژانس115 گیلان)

با عرض تبریک و آرزوی سالی سراسر پیروزی ، خیر و برکت برای تمامی هموطنان و همکاران سازمان اورژانس کشور (تهیه شده توسط اورژانس 115 گیلان)

استفاده از بالگرد یکی از خدمات اورزانس 115 برای امدادرسانی به بیماران و مصدومین در مناطق دور دست یا صعب العبور، یا مواردی است که بیمار نیاز به انتقال خیلی خیلی فوری دارد. است. خدمتی که نقشی چشمگیر در نجات زندگی هموطنان ایفا می کند

حتی چند لحظه زودتر رسیدن آمبولانس اورژانس بر بالین بیمار یا مصدوم ، در سرنوشت او نقشی حیایتی دارد. با باز کردن فوری راه آمبولانس اورژانس در نجات زندگی یک مصدوم مشارکت کنیم.

اشغال کردن بیمورد تلفن های اورژانس توسط برخی شهروندان، اتفاقات عجیب و دردناکی است که گاه با آن مواجه هستیم. شوخی بیجایی که میتواند به مرگ یک بیمار نیازمند منجر شود.

مسمومیت دارویی کودکان نتیجه اشتباه ما بزرگترهاست. نکات کلیدی مطرح شده در این ویدیو به شما کمک می کند تا با این اشتباهات آشنا شوید. اگر کودک خردسال در منزل دارید این ویدیو را حتما ببینید.

مسمومیت دارویی کودکان معمولا نتیجه اشتباهات بزرگترهاست. قرار دادن دارو در دسترس کودکان از اشتباهات رایجی است که می تواند عواقب وخیمی به دنبال داشته باشد. یک نمونه از این اشتباهات را در این ویدیو می بینید.

اگر نام مونوکسیدکربن را شنیده باشید، حتما می دانید که مسمومیت با این گاز بی بو ، بیرنگ و فوق العاده کشنده یکی از شایعترین حوادث منجر به فوت در ماه های سرد سال است. برای آشنایی بیشتر با خطرات ناشی از این گاز خطرناک، این ویدیو را حتما ببینید.

مهمترین عامل مرگ در زمان حوادث و سوانح ، قطع جریان خون و نرسیدن اکسیژن به بافتهای حیاتی است. احیای قلبی ریوی یعنی اینکه با استفاده از تکنیک های خاص، جریان خون بدن بیمار را به صورت موقت و تا رسیدن آمبولانس و نیروهای امدادی برقرار کنیم. یک تکنیک ساده اما حیاتبخش که می تواند معجزه بیافریند.

سکته قلبی یک عارضه خطرناک و مرگبار است. اما انجام برخی اقدامات در لحظات اولیه بروز آن می تواند زندگی بیمار را از مرگ حتمی نجات دهد. در این ویدیو با این اقدامات آشنا خواهید شد.

آیا می دانید سکته مغزی چه علایمی دارد؟ آیا می دانید مهمترین اقدامات اولیه برای کمک به فرد مبتلا به سکته مغزی چیستند؟

معمولا بهترین توصیه در صحنه حادثه این است که مصدوم را حرکت ندهیم و منتظر رسیدن آمبولانس یا نیروهای امدادی باشیم. اما گاه در برخی موارد ، مثلا زمانی که خطر انفجار هست، جابجایی مصدوم و دور کردنش از محل خطر امری اجتناب ناپذیر است. این ویدیو به شما نشان می دهد در چنین مواردی چه باید کرد. تهیه شده در اورژانس کرمان

مارگزیدگی اتفاق شایعی نیست اما در ایام تعطیل که سفر به دامان طبیعت طرفداران زیادی دارد، ممکن است اتفاق بیفتد. اگر می خواهید بدانید برای کمک به فرد دچار مارگزیدگی چه باید کرد، این ویدیو را از دست ندهید. تهیه شده در اورزانس همدان

سکته مغزی از یک جرقه کوچک آغاز می شود. تشخیص این جرقه و رسیدگی به بیمار در لحظات اولیه نقش مهمی در کاهش عوارض و خطرات ناشی از بیماری دارد. در این ویدیو با نشانه های ین جرقه آشنا خواهید شد.

آیا تا به حال با فردی که دچار تشنج شده مواجه شده اید ؟ آیا می دانید در چنین مواردی چه باید کرد ؟

در این ویدیو نکاتی برای آشنایی کودکان با اورژانس 115 در قالب شعر و انیمیشن طراحی شده.

آیا می دانید به هنگام مواجهه با فردی که دچار آسیب یا مصدومین شده چه باید کرد ؟ این ویدیو مهمترین اقداماتی که می توان برای چنین فردی انجام داد را به شما می آموزد.

زمان رسیدن تکنسین های اورژانس به صحنه حادثه نقش مهمی در نجات زندگی مصدومین دارد. هر یک از ما به عنوان یک شهروند می توانیم با باز کردن راه آمبولانس ، نقش مهمی در نجات یک زندگی ایفا کنیم.

حتما تا به حال با صحنه تصادفات ترافیکی مواجه شده اید. یه صحنه پر ازدحام و شلوغ که امداد رسانی را با مشکل مواجه می کند. آیا میدانید بهترین اقداماتی که به هنگام رسیدن به صحنه تصادف باید انجام داد چیست؟ تهیه شده در اورژانس آذربایجان شرقی

سقوط بهمن یکی از حوادث سهمگینی است که عمدتا ورزشگاران، طبیعتگردان و مسافران را تهدید می کند. آیا می دانید برای پرهیز از قرار گرفتن در معرض این پدیده خطرناک یا در صورت مواجهه با آن چه اقداماتی باید انجام داد؟ تهیه شده توسط اورژانس زنجان

زلزله یکی از پدیده های غیرمترقبه اما شایع در کشور ماست. اما با رعایت برخی توصیه ها می توان آسیب ناشی از آن را به حداقل رساند. این ویدیو به شما نشان می دهد که در زمان وقوع زلزله چه باید کرد. تهیه شده توسط اورژانس کرمان

ارائه اطلاعات دقیق از جزییات صحنه حادثه ، مثل نشانی دقیق، تعداد مصدومین یا وضعیت عمومی آنها به همکاران ما کمک می کند تا ارزیابی بهتری برای اعزام نیروهای کمکی به محل حادثه داشته باشند.

وظیفه اورژانس 115 کمک به بیماران و مصدومین در شرایط بحرانی است. اما شهروندان چطور میتوانند در این مسیر به اورژانس کمک کنند. پاسخ این سوال را در این ویدیو خواهید یافت. تهیه شده در اورژانس آذربایجان شرقی

آیا می دانید در چه مواردی و چطور باید با اورژانس 115 تماس بگیرید؟ آیا می دانید پس از تماس با 115 چه اطلاعاتی را باید به اوپراتور بدهید ؟ چه نکاتی را تا رسیدن آمبولانس رعایت کنید ؟ پاسخ این سوالات را در این ویدیو خواهید یافت.