آخرین خبرها

رییس سازمان اورژانس کشور در مراسم قدردانی از برگزیدگان ستارگان حیات 99 بر افزایش مهارت و توانمندی های کارکنان اورژانس تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور دکتر کولیوند گفت : هر چه به مردم خدمت کنید بی ارج نمی ماند و باید به نحوی کار کنید که در پیشگاه وجدان خود که بهترین قاضی ست راضی باشید.

وی با بیان اینکه کارنامه اورژانس در این سالها کارنامه قابل قبولی بوده است افزود: کارکنان اورژانس از همان ابتدا تا انتهای کار درگیر مصدوم و بیمار هستند که جای قدردانی دارد و این تقدیر هر چند دنیوی است اما در پیشگاه خداوند قابل ارزش گذاری نیست.   

در مراسم قدردانی از برگزیدگان ستارگان حیات 99 ، آقایان مجتبی کریمی از یزد، احسان کیقبادی از اسفراین، اسماعیل صحرانورد از بیرجند، اکبر شهبازی از اصفهان و سید عباس موسوی از آبادان به عنوان برگزیدگان ستارگان حیات اورژانس معرفی شدند.

برگزیدگان ستاره حیات که از تکنسین های اورژانس در واحد عملیات شاغل هستند بر اساس ارزیابی های کمیته مرکزی واجد شرایط شناخته شدند .

قرار است این مراسم هر فصل برای تشویق و قدردانی از کارشناسان و ظیفه شناس اورژانس برگزار شود.

 

مراسم قدردانی از برگزیدگان ستارگان حیات با حضور رئیس سازمان اورژانس کشور تا ساعاتی دیگر برگزار می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور  5 نفر از تکنسین های اورژانس که در واحد عملیات شاغل هستند بر اساس ارزیابی های کمیته مرکزی واجد شرایط شناخته شدند.

قرار است این مراسم هر سال برای تشویق و قدردانی از کارشناسان وظیفه شناس اورژانس برگزار شود.

 

 

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، هواپیمای اورژانس برای نجات جان یک جوان کرد به پرواز در آمد. 

این جوان که دچار قطع عضو شده بود با اورژانس هوایی از سنندج به تهران منتقل شد.

درمان های تخصصی پس از انتقال مصدوم به بیمارستان آغاز شده است.

اورژانس هوایی در مناطق صعب العبور با کاهش زمان در امداد رسانی موجب نجات جان مصدومان و کاهش صدمات ناشی از حوادث می شود.

 

زمان مراجعه برای تزریق دُز دوم واکسن کووید۱۹ از طریق پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ‌ای اعلام کرد که زمان مراجعه برای تزریق دُز دوم واکسن کووید۱۹ از طریق پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت به نشانی اینترنتی www.behdasht.gov.ir و همچنین پیامک، اطلاع رسانی می ‌شود.

در این اطلاعیه تاکید شده است که افرادی که اولین واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده اند، تا قبل از دریافت پیامک و یا اطلاعیه رسمی وزارت بهداشت از مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی خودداری نمایند

همچنین، در این اطلاعیه با اشاره به تامین و توزیع واکسن مورد نیاز در روزهای اخیر، خاطرنشان شده است که تاخیر چند روزه حتی تا چند هفته و برای برخی از واکسن ها تا چند ماه، تاثیر منفی در اثربخشی و ایمنی زایی واکسن نخواهد داشت.

وزیر بهداشت در پیامی، انتخاب آیت الله رئیسی را از سوی مردم به عنوان رئیس جمهور منتخب تبریک گفت و از حمایت های وی در ایام سخت مدیریت کرونا از مدافعان سلامت، تقدیر کرد.

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، متن این پیام به شرح زیر است

حضرت آیت الله رئیسی

رئیس جمهور محترم منتخب

سلام علیکم؛

انتخاب هوشمندانه آن عزیز ارجمند توسط مردم شریف، قدر­شناس و وفادار کشورمان را تبریک عرض می‌ نمایم. حمایت­ های مکرر و بی دریغ حضرتعالی در ایام سخت مدیریت کرونا از مدافعین سلامت همواره در خاطره همکارانمان خواهد ماند. بی ­تردید پایبندی به زنده نگه داشتن ارزش­ های انقلاب اسلامی، توجه به تهیدستان و ضعیفان، عدالت محوری، فساد ستیزی، برداشتن موانع از مسیر تولید ملی و احترام به دیدگاه‌ های کارشناسی که جزء تفکیک ناپذیر مرام و شخصیت حضرتعالی است، می ­تواند نوید آینده­ ای روشن برای ایران اسلامی باشد.

توفیق روز افزونتان را در برپایی ایرانی آباد و سربلند از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

دکتر سعید نمکی

شایان علیجانپور مسئول پژوهش سازمان اورژانس بابل به عنوان پژوهشگر برتر سازمان اورژانس کشور  معرفی شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، شایان علیجانپور مسول پژوهش اورژانس پیش بیمارستانی بابل، با دریافت لوح تقدیر از سازمان اورژانس کشور، به عنوان پژوهشگر برتر سازمان اورژانس کشور انتخاب شد.


از جمله عملکرد ایشان در 2 سال گذشته:

چاپ بیش از 30مقاله، که هفت مقاله در مجلات ISI و سه مقاله در مجلات Scopus ایندکس شده اند. ده مقاله نیز در دست داوری می باشند.

تدوین نهایی سه کتاب

تصویب 11 پروپوزال تحقیقاتی

ارائه بیش از 50 چکیده به شکل سخنرانی و پوستر

داوری در بیش از چهار کنگره ملی و بین المللی

داوری بیش از 20 مقاله برای مجلات معتبر علمی

دعوتنامه به عنوان سخنران در کنگره های بین المللی

کسب دو عنوان پوستر برتر در دهمین کنگره بین المللی سکته مغزی و سومین کنگره بین المللی التهاب سیستم عصبی

عضو کار گروه تولید محتوا و توسعه پژوهش سازمان اورژانس کشور

رئیس سازمان اورژانس کشور در پیامی ضمن تبریک به ملت ایران از حضور پرشور آنها قدردانی کرد.

متن این پیام به شرح زیر است.

 

"بسم الله الرحمن الرحیم "

مردم عزیز ایران بار دیگر با حضور پرشور و افتخار آفرین خود پیروزی بزرگی را رقم زدند و نشان دادند که پشتیبان نظام و کشورهستند.

حماسه حضور مردم در انتخابات توطئه‌های دشمنان را کمرنگ و فصل جدیدی از سرفرازی را برای ایران  رقم خواهد زد.

 اینجانب ضمن قدردانی از شور و شعور ملت شریف کشورم، این پیروزی بزرگ را به مردم عزیزتبریک و تهنیت عرض

می نمایم .

 

                                                                   پیرحسین کولیوند        

                                                                 رئیس سازمان اورژانس کشور 

دكتر كوليوند در پيامى درگذشت مرحوم عبدالله كدخدا تكنسين اورژانس ١١٥ فنوج كه ساعاتى پيش در حين انجام خدمت دچار حادثه شد را تسليت گفت.

حدود ساعت ١٥:٢٥ امروز (جمعه)، آمبولانس پايگاه كتيچ شهرستان فنوج حين انجام مأموريت در محور فنوج ايرانشهر دچار حادثه شد.

دكتر پيرحسين كوليوند، رئيس سازمان اورژانس كشور در پيامى، از مردم عزيز و شريف ايران اسلامى جهت شركت در انتخابات ١٤٠٠ دعوت كرد.

بيست و هفتمین عمليات انتقال قلب با همیاری اورژانس هوايى صبح امروز بیست و ششم خرداد انجام شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، قلب یک جوان ۱۹ ساله مشهدی که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، از طریق اورژانس هوایی به تهران منتقل شد تا در بیمارستان شهید رجایی به یک دختر ۱۳ ساله پیوند زده شود.

با هماهنگی اورژانس کشور، اداره پیوند وزارت بهداشت و هواپیمایی نیروی انتظامی، تیم مربوطه برای انجام عملیات انتقال قلب اهدایی از تهران به سمت مشهد پرواز کردند که با انجام عملیات جداسازی قلب در مشهد، عضو اهدایی به تیم انتقال در فرودگاه تحویل داده و در تهران با بالگرد به بیمارستان شهید رجایی منتقل شد

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، تفاهم نامه همکاری بین سازمان اورژانس کشور و سازمان هواپیمایی امروز بسته شد.

رئیس سازمان اورژانس کشور در مراسم امضای این تفاهم نامه با بیان اینکه بالگردهای اورژانس از 7 فروند در سال 95 به 48 فروند رسیده است گفت: اورژانس هوایی در کمترین زمان به دورترین نقاط کشور خدمت رسانی می کند که با رعایت زمان طلایی در هر بیمار تاکنون توانسته است جان بسیاری را نجات دهد .

دکتر کولیوند با اشاره به اینکه در جاده های دشوار استان هایی مانند لرستان، کهکیلویه و بویر احمد آمبولانس ها نمی توانند تردد کنند افزود: به کمک بالگردهای اورژانس آمار مرگ و میر مادران باردار و نوزادانشان در این مناطق کاهش چشمگیری داشته است.

وی گفت: در زلزله کرمانشاه بیش از 2600 مصدوم از طریق بالگردهای اورژانس در کمترین زمان جابجا شدند.

رئیس سازمان اورژانس کشور تاکید کرد : در حال حاضر بیش از 99 درصد انتقال اعضای پیوندی با اورژانس هوایی انجام می شود و همکاری بین بخشی موجب شده است که این جابجایی بدون کمترین مشکل از یک استان به استان دیگر صورت گیرد.

وی افزود: اورژانس هوایی در فاز اول با بالگردهای خود همه مناطق کشور را پوشش می دهد و در فاز دوم با راه اندازی هواپیمای اورژانس و بیمارستان هوایی خدمات گسترش می یابد.

مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور نیز با قدردانی از خدمات و تلاش های شبانه روزی سازمان اورژانس کشور گفت: هواپیمایی کشوری برای خدمت رسانی بهتر همه زیر ساخت های خود را در اختیار سازمان اورژانس کشور قرار خواهد داد.

امیر مکری با اشاره به این که ایمنی شعار هوانوردی و کشور ما هم به این شعار پایبند است افزود: این تفاهم نامه پیش رو موجب می شود که ما نیز خدمات ایمنی را به همه هم وطنانمان ارائه کنیم.

به موجب این تفاهم نامه، با استقرار پایگاه های اورژانس در فرودگاه های کشور، سازمان اورژانس کشور خدمات ایمنی و سلامت را در دو بخش فرودگاهی و ناوبری تامین و سازمان هواپیمایی کشوری هم با تامین زیر ساخت ها و پشتیبانی های لازم امکان پرواز بالگردهای اورژانس را در 60 فرودگاه کشور مهیا می کند.

 

 

 

رئيس سازمان اورژانس كشور در سفر خود به استان قزوین با نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین دیدار کردند.به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، دکتر کولیوند
در سفر خود برای افتتاح چند پایگاه اورژانس در استان قزوین امروز سه شنبه 25 خرداد 1400 با آیت اله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه این استان دیدار کردند.اخبار برگزیده